Intervistë ekskluzive me njeriun e veturave luksoze Skender Shkodra


Intervistë ekskluzive me njeriun e veturave luksoze Skender Shkodra

Emri i Skender Shkodrës tashmë është bërë i njohur tek maniakët e veturave në Kosovë dhe më gjërë. I intervistuar nga shumë mediume të ndryshme, ai tërhoqi vëmendjen më së shumti me veturat e tij super luksoze. Në një intervistë ekskluzive për veturaneshitje.com, ai tregon për dashurinë që ka për veturat, kompeticionet dhe blerjet më të reja.

Më poshtë e keni intervistën e plotë dhe disa nga fotot e veturave të tij. Vlenë të ceket që njëri nga artikujt më të lexuar në veturaneshitje.com ishte artikulli ku kemi shkruar më heret për garazhën e tij.

Veturaneshitje: Nje prezantim i shkurter

Shkodra: Unë jam Skender Shkodra, i cili jetojë dhe punojë ne Zvicër që disa vite, por aktivitetin afarist e kam zgjeruar pak edhe në Kosovë.

Jam pronar i firmës "Shkodra Bau Ag", "Keni Immobilien" në Zvicër dhe "Learti Ag" në Kosovë. Aktiviteti i këtyre firmave është ndërtimi i shtëpive dhe banesave dhe shitja e tyre, kryesisht në kantonin e Cyrihut.

Veturaneshitje: Prej nga dashuria per vetura? Apo e njejta eshte edhe per shtepi ose villa?

Shkodra: Gjithmonë kam pasur pasion veturat e shpejta dhe luksoze dhe tash nuk mund të paramendojë veten pa vetura të tilla, apo pa pesë apo gjashtë vetura në oborr.

Ndërsa për shtëpi apo villa, gjithashtu kam dëshirë te kem luksoze dhe të rehatshme, por pasionin më të madh e kam për vetura haha.

Veturaneshitje: Cfar mendimi keni per karburantin ne Kosove? A ndiheni ne siklet kur keto super vetura i mbushni ne Kosove?

Shkodra: Kam dëgjuar që karburanti këtu nuk është shumë cilësorë, por këtë e vërej edhe në veturë nga karburanti ai në Zvicër. Por fatmirësisht nuk kam pasur problem asnjëherë.

Veturaneshitje: Cila prej veturave kontrollohet mas leti ne launch?

Shkodra: Porsche 911 turbo S.

Veturaneshitje: Ne cilat kompeticione keni marre pjese me vetura dhe cfar vendi keni fituar?

Shkodra: Me të thënë të drejtën vetëm në Kosovë kam marr pjesë vitin e kaluar që është mbajtur Auto Show 2016 dhe këtë vit. Vitin e kaluar e kam fituar çmimin për veturën më të mirë me Lamborgini Aventador Pirelli Edition.

Ndërsa këtë vit po me Lamborgini Aventador Super Veloce kam fituar çmimin për veturën më të shtrejt, çmimi i së cilës është 750.000 franga.

Veturaneshitje: Cili eshte vizioni per garazhen tuaj ne 2018?

Shkodra: Po tash për momentin kam kam këto vetura: 

  • Lamborgini Aventador Super Veloce
  • Porsche 911 turbo S
  • Mercedes G Class 4x4/2
  • Mercedes G Class AMG Edition
  • Mercedes S 650 AMG Edition
  • BMW 750 driver

Këto vetura i kam për momentin, katër nga këto vetura i kam blerë këtë vit dhe po besoj që edhe në vitin 2018 do ti kem, me perjashtim të ndonjërës.

Veturaneshitje: Ndonje keshille per veturaneshitje.com?

Shkodra: Po me pëlqen kjo vebfaqe dhe jam vizitor i rregullt. Shpresoj të keni sukses edhe më shumë në të ardhmen.

Falenderojme Sabit Shkodren qe na e mundesoj intervisten.

Më poshtë i keni fotot e veturave:

Shpërndaje: