Hyundai zgjat partneritetin e saj me Atletico Madrid


Hyundai zgjat partneritetin e saj me Atletico Madrid

Hyundai Motor ka zgjatur partneritetin e saj shumëvjeçar me Atletico Madrid për sezonin e ardhshëm. Ky njoftim vjen pas triumfit të fundit të Atletico në La Liga. Kjo është fitorja e parë e kampionatit spanjoll në klub në shtatë vitet e fundit dhe e njëmbëdhjeta në total.

Si pjesë e partneritetit, logo e markës Hyundai do të vazhdojë të shfaqet në mëngën e fanellës së Atletico Madrid në të gjitha garat e brendshme deri në vitin 2022. Hyundai do të vazhdojë të punojë ngushtë me klubin, lojtarët dhe tifozët.

Hyundai zbuloi gjithashtu një video të re në kujtim të bashkëpunimit të vazhdueshëm si partneri global i automjeteve të Atletico Madrid dhe festimit të titullit të fundit në La Liga. Video nxjerr në pah ngjarjet më të rëndësishme nga sezoni i kaluar, në të njëjtën kohë duke falënderuar tifozët që vazhduan të mbështesin me pasion ekipin, pavarësisht nga fakti se ata nuk mund të ndiqnin ndeshjet në Wanda Metropolitano gjatë 14 muajve të fundit. Si Hyundai ashtu edhe Atletico po presin me padurim ardhjen e tifozëve në stadium më vonë këtë vit.

Që nga fillimi i partneritetit me Atletico Madrid në 2018, Hyundai ka marrë pjesë në aktivitete të shumta me lojtarë dhe tifozë të klubit. Vitin e kaluar, Hyundai festoi lansimin e Tibrit të ri TUSCON në Vanda Metropolitano duke dhuruar këtë model makine për çdo lojtar nga ekipi i burrave dhe grave.

Në fillim të këtij viti, Hyundai organizoi një sesion special trajnimi me teknologjinë krejt të re IONIQ 5. Teknologjia Inovative e Automjetit për të Ngarkuar (V2L), e cila mbështet karikimin me dy drejtime, nisi treadmills të yjeve të Atletico Luis Suarez, Jan Oblak dhe Marcos Llorente.

Shpërndaje:

Veturat në shitje