MINI shënon 60 vjet Cooper me modelin e ri Anniversary Edition


MINI shënon 60 vjet Cooper me modelin e ri Anniversary Edition

MINI po feston 60 vjet bashkëpunim me familjen Cooper dhe ka përgatitur një model të ri Anniversary Edition.

 

Modeli u zbulua si pjesë e një kremtimi të 60 vjetorit që do të festohej në Shtator dhe bazohet në një hatchback me tre dyer dhe i kushton nderim John Cooper, i cili ndërroi jetë në 2000.

Në dispozicion në versionet Cooper, Cooper S dhe JCW, modeli special mund të llakohet në jeshile Racing Britanike, të zezë Midnight ose Rebel jeshile, ndërsa kontrasti bëhet nga detajet e bardha dhe të zeza në piano. Ekzistojnë gjithashtu linja në mbulesën e përparme, si dhe numri 74 në derë që të kujton modelin e parë dhe fitoren e tij të parë. Modeli vjen me rrota 18 inç dhe shenjat Cooper në shtyllat C.

Projektuesit kanë vendosur në brendësi Dynamics / ulëse sportive prej lëkure, qiell antracit, timon sportiv të veshur me lëkurë Nappa me Cooper. Brendësia është zbukuruar me detaje të zeza në piano, zbukurime të kuqe, pedale prej çeliku inox dhe nënshkrimet e John, Mike dhe Charlie Cooper.

Prodhimi është i kufizuar në 740 njësi dhe do të mundësohet nga motorë të njohur duke përfshirë një motor 1.5 litërsh me tre cilindra me turbo që zhvillon 134 kf dhe 219 Nm çift rrotullues.

Ata që zgjedhin Cooper S, MINI "shpërblen" me një motor 2.0-litërsh me katër cilindra me turbo që jep 189 kf dhe 279 Nm çift rrotullues.

Modeli JCW do të jetë një version i përmirësuar i motorit të lartpërmendur 2.0 litërsh me 228 kf dhe 318 Nm çift rrotullues.

Shpërndaje:

Veturat në shitje