Golf GTI u shit për afro 45,000 euro


Golf GTI u shit për afro 45,000 euro

Ju kujtohet Golf GTI i gjeneratës së katërt të Volkswagen që kërkonte një pronar të ri? Informacioni zyrtar pas ankandit në Silverstone thotë se ai e gjeti atë, dhe pronari i ri caktoi një shumë të konsiderueshme parash.

Isshtë një Golf 25th Anniversary Edition GTI që mundësohet nga një motor benzinë ​​1.8-litërsh me katër cilindra turbo benzinë ​​që zhvillon 180 kuaj fuqi dhe është çiftuar me një transmision manual me gjashtë shpejtësi, dhe shitet për 38.250 paund, ose rreth 44.815 euro.

Kjo do të thotë se është pak më e shtrenjtë se Golf GTI Clubsport i ri (Mk8).

Kujtojmë, ky është një nga 1,800 modelet e prodhuara të Edition 25th Anniversary GTI (Mk4), dhe u prodhua në 2002. Ajo përmban parakolpë të ridizajnuar, rrota aliazh BBS 18 inç dhe një spoiler të vogël të pasmë.

Ka përshkuar vetëm 13 kilometra dhe është në gjendje perfekte.

Shpërndaje:

Veturat në shitje